MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 5191646
nr 519 1646
Byrå
60-tal, teak, längd: 84, djup: 40, höjd: 56, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
måndag 14 april 2008
kl 16:12:56
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods